Psikolojik Danışma Merkezi

-          Psikolojik Danışmanlık Birimi Kilis Yedi Aralık Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının bireysel, sosyal ve akademik alanda yaşadıkları sorunlarda psikolojik destek sunmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

-           Kendinizi daha yakından tanımak istiyorsanız, depresyon-kaygı-öfke gibi sorunlar yaşıyorsanız, üniversiteye uyum sorunlarınız varsa, mesleki-akademik gelişim ile ilgili kararsızlıklar yaşıyorsanız, arkadaşlık-aile-duygusal ilişkilerinizde sorun yaşıyorsanız Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimine başvurabilirsiniz.

-          Görüşmeler birkaç oturumdan oluşabileceği gibi daha uzun vadeli de olabilir. Görüşmeler 45-50 dakika ve genellikle haftada 1 olarak planlanmaktadır. Görüşmelerin zamanı, sıklığı ve süresine ilk oturumdan sonra danışman ve siz beraber karar verebilirsiniz.

-          Görüşmelerde gizlilik esastır. Görüşme içerikleri ve kişisel bilgileriniz sizin onayınız alınmadan hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaz. Ancak sizin ya da bir başkasının hayatı tehlike altında olduğunda bilgileriniz paylaşılabilir. 

-          Başvuranlar cinsiyet, etnik kimlik, din, sosyal sınıf vb. faklılıklar gözetilmeden eşitlik ve tarafsızlık ilkesiyle değerlendirilir. 

-          Pandemi sebebi ile yüz yüze eğitim başlayana kadar görüşmelerimiz online olarak “Zoom” uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

-          Psikolojik Danışmanlık Biriminde verilen hizmetler ücretsizdir.

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi Nerede?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, Kilis Yedi Aralık Üniversitesinde ana kampüste, yemekhane binasında giriş katta bulunuyor.

 Nasıl Başvurabilirsiniz?

Birimimiz randevu sistemiyle çalışmaktadır. Randevuyu e-posta aracılığı ile alabilirsiniz.

E-posta: pdrmerkezi@kilis.edu.tr

Randevu ertelemesi gerekirse?

Öğrencinin önemli bir mazeret dolayısıyla randevusunu ertelemesi gerektiğinde psikolojik danışmanlık birimini 24 saat öncesinden mail ile bilgilendirmesi gereklidir. Böylece o sırada başka bir öğrenciye hizmet verilebilir.
Öğrenci randevuya haber vermeden gelmediğinde, yeniden randevu almadığında ve öğrenciye ulaşılamadığında, hizmetlerden o sırada yararlanmak istemediği düşünülür. Öğrenci, ileride gereksinim duyduğunda, yeniden psikolojik danışmanlık birimine başvurabilir.


Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ve  Psikolojik Danışmanlık Birimi ile ilgili çalışmaları üniversite web sayfasından “karmer.kilis.edu.tr”, Twitter sayfasından “@KariyerKiyu” takip edebilirsiniz.

 

 

PDR Birimi

Son Güncelleme: 2022-03-03 10:09:38

                                                                                       Bilgi Islem Daire Baskanligi © 2010-2023