Üniversitemiz Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sağlık Yönetimi Öğrenci Topluluğu organizasyonunda, Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde “Sağlık Yönetiminde Akademik Kariyer” başlıklı etkinlik gerçekleştirildi.

Arş. Gör. Yakup Safa Çalı’nın yönlendiriciliği ve Doç. Dr. Fatih Budak’ın sunumuyla gerçekleştirilen etkinlikte; Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencilerinin lisans eğitimleri sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiği; mezuniyet sonrasında kamu ve özel sektördeki iş imkânları, tezli ve tezsiz yüksek lisans ile doktora eğitim programları ve akademik kariyer hedefleyen öğrencilerin hazırlanması gereken sınavlar hakkında bilgiler verildi.

Etkinlik, Doç. Dr. Fatih Budak’ın, öğrencilere, derslerine iyi çalışarak yüksek bir not ortalamasına sahip olmaları gerektiğinin yanı sıra, İngilizce ve Arapça başta olmak üzere en az bir yabancı dili okuma, yazma ve konuşma düzeyinde öğrenmeleri; yazılım, donanım ve internet kullanımı açısından iyi derecede bilgisayar kullanmaları ve bunlara ek olarak, sanatsal ve sportif faaliyetlere de katılım sağlamaları yönünde tavsiyelerde bulunmasıyla son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme: 2022-04-14 08:25:57

                                                                                       Bilgi Islem Daire Baskanligi © 2010-2024